Anna Janaszek

Anna
Janaszek

Trycholog, psycholog

Z wykształcenia magister psychologii, o specjalności klinicznej oraz kosmetolog. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego. W trakcie studiów aktywnie uczestniczyła we współtworzeniu struktury Samorządu Studenckiego, w ramach którego była przewodniczącą do spraw dydaktycznych i zajmowała się organizowaniem seminariów naukowych dla studentów oraz współtworzeniem ogólnopolskich kongresów naukowych. Od kilku lat pracuje w branży kosmetologicznej i dermatologicznej.

W klinice zajmuje się problemami skóry głowy i włosów. Obroniła pracę dyplomową pod tytułem “Przyczyny i rodzaje łysienia wraz z możliwością leczenia w gabinecie trychologicznym”, na kierunku kosmetologia, oraz pracę magisterską z psychologii o tytule “Występowanie objawów depresyjnych i poczucie stresu w chorobach dermatologicznych na przykładzie osób z łysieniem”. Trychologia jest jej pasją, którą stale rozwija uczestnicząc w wielu konferencjach i szkoleniach.

Pracuje w przekonaniu, że dobrostan psychiczny i fizyczny są ze sobą ściśle powiązane, co umożliwia prowadzenie terapii na różnych poziomach problemu. Odbyła liczne staże w poradniach zdrowia psychicznego. Jest wolontariuszem w placówkach wspierających zdrowie psychiczne dorosłych i dzieci. Pracuje w nurcie TSR – Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach. Aktywnie współpracuje z innymi specjalistami mając na celu całościowe podejście do problemu. Najważniejsze jest dla niej dobro pacjenta oraz skuteczne rozwiązanie jego problemu. W wolnym czasie wychowuje małego, szalonego maltańczyka. Oprócz tego uwielbia spędzać czas z ludźmi oraz czytać książki.

Anna Janaszek