Pomagamy

Pomagamy

 

Klinika Hairmitage to nie tylko przestrzeń dedykowana pielęgnacji włosów i urody. To miejsce inspiracji dla tych, którzy pragną odnaleźć równowagę między fizycznym a emocjonalnym aspektem piękna. Dla każdego, niezależnie od wieku czy płci.

Nasza Pasja to Pomaganie

Na co dzień, społeczność Hairmitage, jest zaangażowana w pomoc pacjentom oraz pokonywanie wyzwań z jakimi się mierzą. Jednak nie pozostaje obojętna na problemy otaczającego świata i dąży do aktywnego uczestnictwa w ich rozwiązywaniu, przekonując, że działania na rzecz innych powracają w postaci pozytywnej energii.

Pomaganie jest nie tylko moralnym obowiązkiem, ale również przyjemnością i sposobem na budowanie więzi ze światem i ludźmi. Jest inspiracją dla ludzi, aby stawali się lepsi. Bo lepsi ludzie, to lepszy świat.

Każdy przedsiębiorca, a w szczególności prowadzący działalność medyczną, powinien być odpowiedzialny społecznie i dzielić się wiedzą i sukcesem. W ramach działalności społecznej, klinika Hairmitage aktywnie angażuje się na trzech różnych płaszczyznach, dążąc do tworzenia pozytywnych zmian i wpływu na otaczający świat.

 

Jak pomagamy?

  • Wsparcie planety

  • Współpraca z lokalnymi społecznościami

  • Pomoc indywidualnym osobom w potrzebie

Dlaczego to robimy?

Ponieważ każda pomoc – duża czy mała – ma znaczenie. 

Z głębokiego przekonania, że każdy gest wsparcia,

niezależnie od jego skali, posiada niezmiernie istotne znaczenie.

“Planeta B nie istnieje.” To hasło obiegło już świat wielokrotnie, uświadamiając, jak cennym zasobem jest Ziemia i jak bardzo powinno się o nią dbać.

Świętując sukcesy 2023 roku oraz otwarcie kolejnej kliniki, Hairmitage podjęło decyzję o posadzeniu kawałka lasu. Ponieważ “każdy ma prawo do piękna”, a najpiękniejsze są dzieła natury.

Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat. Chłodzi powietrze, tak jak 5 klimatyzatorów działających bez przerwy. Drzewo o wysokości ok. 25 metrów pochłania tyle CO2, ile emitują dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych.

Dlatego celem Hairmitage jest posadzenie razem z Pacjentami, jak największej liczby drzew. Wraz z www.posadzimy.pl rozpoczęto piękną inicjatywę zazieleniania planety. Za każdy wykupiony pakiet zabiegowy w klinice, zostaje posadzone jedno drzewo. Kupując dowolny pakiet nie tylko dba się o zdrowie czy urodę, ale również dokłada cegiełkę do wspaniałej akcji ratowania Ziemi. Każdy pacjent otrzymuje certyfikat, potwierdzający wkład w ochronę środowiska.

Pacjenci, którzy poddadzą się transplantacji włosów w Hairmitage, zazielenią jeszcze więcej planety – posadzą aż 5 nowych drzew!

Wspieramy Planetę

 

 

Las byłby jednak smutny bez mieszkańców… Dlatego klinika Hairmitage postanowiła adoptować rysia! Ryś to największy europejski kot, zamieszkujący między innymi najdziksze zakątki Polski. Ten jeden z największych drapieżników w Europie otarł się o granicę wyginięcia, a niektóre lokalne populacje tego gatunku są nadal zagrożone – bez aktywnej ochrony nie mają szans na przetrwanie.

Klinice zależy, aby młodsze pokolenia miały szansę na podziwianie cudów natury, które z dnia na dzień są coraz bardziej wyniszczane przez ludzką ingerencję.

Hairmitage symbolicznie adoptując rysia, wspomaga działania World Wildlife Fund (WWF) zmierzające do odbudowy populacji tego gatunku. Pieniądze na pomoc w walce o przetrwanie zagrożonego gatunku w Polsce przekazuje raz w roku.

Adoptowaliśmy rysia

Zobacz nasze certyfikaty

Hairmitage działając w kilku częściach Polski i planując dalszy rozwój, postanowiła objąć swoją opieką co najmniej jeden lokalny dom dziecka.

Dlaczego domy dziecka? Ponieważ zmieniając świat dziecka, zmienia się całe otoczenie, a inwestując w dzieci i ich rozwój, inwestuje się we wspólną przyszłość. Świadomość potrzeb młodych osób, skłania do udzielania pomocy tam, gdzie jest to możliwe.

Hairmitage Warszawa i Hairmitage Gdynia już aktywnie wspierają domy dziecka w swojej okolicy. W 2021 i 2022 roku udało się pomóc aż czterem placówkom.

Wsparcie domów dziecka, odbywa się dwa razy w roku. W okresie Świąt Bożego Narodzenia staje się to szczególnie radosne – dzieci przesyłają listy z marzeniami prezentowymi, a zespół Hairmitage, wraz z pracownikami, je spełnia. Dodatkowo, spędzony czas z dziećmi, rozmowa z wychowankami o ich codziennym życiu i potrzebach, stanowi niezwykłą przygodę, która przynosi wiele radości i nadziei na lepszą przyszłość.

Dodatkowo z okazji Dnia Dziecka, Hairmitage dofinansowuje zakupy przedmiotów, które realnie pomogą w codziennym funkcjonowaniu placówek.

Współpracujemy z lokalnymi społecznościami

Galeria zdjęć

Jako podmiot medyczny Hairmitage ma swoją misję. Jest nią niesienie pomocy osobom, które zostały zdrowotnie dotknięte przez los i są w potrzebie. Nawiązanie współpracy z Fundacją Polsatu oraz Fundacją Rak’n’Roll stanowiło naturalny krok.

Wc 13-letniej Oli. Ola choruje na zespół Retta – to rzadka choroba genetyczna, która dotyka prawie wyłącznie kobiety, parę miesięcy po urodzeniu. Jest to zaburzenie neurorozwojowe, co oznacza, że wpływa na funkcjonowanie mózgu, rdzenia kręgowego oraz systemu nerwów i komórek, które przekazują wiadomości między nimi a resztą ciała. Ola dodatkowo ma padaczkę lekooporną i s ramach współpracy z Fundacją Polsatu spośród podopiecznych fundacji wybierane są osoby z potrzebami wynikającymi z ich stanu zdrowia, które otrzymują wsparcie finansowe w postaci najbardziej niezbędnych zakupów. W tym roku klinika zaangażowała się w pomokoliozę kręgosłupa, wymaga całodobowej opieki. Codziennie korzysta z rehabilitacji, terapii logopedycznej i SI. Ola otrzymała od Hairmitage finansowanie zakupu wózka inwalidzkiego

Rak’n’Roll to fundacja ​​zmieniająca schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działająca na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Wobec rosnącej skali problemu, fundacja stara się jak najbardziej utrudniać życie rakowi. Działa na rzecz zdrowych wyborów i zachowań oraz otaczania siebie troską na co dzień.

W styczniu 2023 roku w Hotelu Verte Warsaw Autograph Collection odbyła się uroczysta gala charytatywna na rzecz Fundacji Rak’n’roll – Wygraj życie! przygotowana przez Redakcję Magazynu “Businesswoman&life”. Podczas gali miała miejsce premiera i licytacja kalendarza Osobistości Biznesu na rzecz osób z chorobą nowotworową. W wyniku licytacji udało się zebrać kwotę 61 tysięcy złotych, która w całości zasiliła konto Fundacji Rak’n’Roll. Wśród licytowanych przedmiotów były również te podarowane przez Hairmitage.

Pomagamy osobom w potrzebie

Zobacz nasze certyfikaty