O zabiegu

Pacjenta, który chciałby wykonać zabieg musi najpierw zakwalifikować chirurg, który będzie wykonywał zabieg lub specjalnie wyszkolony specjalista trycholog współpracujący z chirurgiem.

Na początku należy przeprowadzić badanie trychoskopowe, żeby potwierdzić, że mamy rzeczywiście do czynienia z łysieniem androgenowym, nie zaś z innym rodzajem łysienia, np. łysieniem plackowatym, które często na pierwszy rzut oka może być trudne do zdiagnozowania lub może być mylnie uznane za łysienie androgenowe. W przypadku łysienia plackowatego pacjent nie kwalifikuje się na zabieg transplantacji. Należy też ocenić stopień łysienia oraz stan skóry głowy pod kątem ewentualnych stanów zapalnych. No i oczywiście należy ocenić gęstość owłosienia w strefie dawczej, czyli najczęściej na potylicy. To stamtąd pobiera się mieszki włosowe (grafty) do transplantacji.

Po zakwalifikowaniu pacjenta dostaje on specjalny protokół przygotowania do zabiegu, gdzie w punktach opisane są wszystkie zalecenia. Ogólnie rzecz biorąc zalecenia te dotyczą wytycznych dietetycznych, postepowania ze skórą głowy w strefie dawczej i biorczej przed zabiegiem, przyjmowania określonych leków, etc.

Zabieg krok po kroku

Zabieg transplantacji trwa zwykle od 5 do 10 godzin i składa się z 3 etapów. Pierwszy etap to pobieranie, które polega na ręcznym wyjmowaniu pojedynczych graftów ze strefy dawczej. Grafty są odpowiednio sortowane i przygotowywane do ponownego umieszczenia w skórze głowy.

Drugi etap to perforacja, czyli nakłuwanie skóry głowy w strefie biorczej oraz zaznaczanie miejsc, w których później umieścimy pobrane wcześniej grafty. Ostatni etap to wkładanie graftów. W tym etapie wcześniej pobrane i przygotowane grafty są umieszczane w określonych miejscach na głowie pacjenta.

Co godzinę lub na życzenie pacjenta robimy kilkuminutowe przerwy. Między 2 a 3 etapem mamy dłuższą przerwę, około 30-40 minut na lunch. Pacjent w naszej klinice na czas przerw ma do dyspozycji pokój relaksu, strefę odosobnienia i komfortu, gdzie może odpocząć, zjeść, spędzić czas z bliskimi, którzy towarzyszą pacjentowi w trakcie zabiegu.  Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, pacjent czuje się bardzo komfortowo, siedzi lub leży na wygodnym fotelu zabiegowym i ma przed sobą duży telewizor z dostępną platformą filmową. Część pacjentów zasypia w trakcie dużej części zabiegu.

Dzięki wysokiemu profesjonalizmowi naszych specjalistów, przeszczepionych włosów nie można odróżnić od włosów rodzimych. Dobieramy włosy według grubości, rozprowadzamy gęstość i wybieramy naturalny kierunek wzrostu włosów, dzięki czemu wyglądają one absolutnie naturalnie.

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Anna Kuznetsova
Trycholog

Ma ponad 10-letnie doświadczenie w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób skóry głowy i włosów. Świetnie posługuje się techniką diagnostyki trychoskopowej.

W klinice Hairmitage zabieg transplantacji włosów przeprowadza chirurg dr Małgorzata Legocka wraz z zespołem doświadczonych pielęgniarek.

Zespół transplantacyjny w Hairmitage

Dr Małgorzata Legocka
Chirurg transplantacji włosów

Dr Małgorzata Legocka –chirurg, członek międzynarodowego stowarzyszenia chirurgów transplantacji włosów (ISHRS) The International Society of Hair Restoration Surgery.

Absolwentka II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Lekarz w Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w SPCSK w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała również na Universidad de Granada. Odbyła liczne praktyki zawodowe m.in. w Hospital Universitario de Granada Servicio de Cirugia General, de Pediatria, de Ginecologia oraz w Hospital Torrecardenas w Hiszpanii. Przez okres studiów aktywnie działała w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA. Uczestniczka licznych kongresów i kursów z zakresu chirurgii, chirurgii naczyniowej, flebologii, medycyny plastycznej , estetycznej i anty-aging. Medycyna estetyczna jest dla niej połączeniem pasji zawodowych i zainteresowań.

Jest zwolenniczką zdrowego stylu życia i dbania o naturalne piękno .Podchodzi do pacjenta oceniając problem zarówno pod względem medycznym jak estetycznym .

Stale poszerza swoją wiedzę w międzynarodowych konferencjach i szkoleniach z zakresu chirurgii, transplantacji włosów, fenologii medycyny estetycznej i anty-aging.