Efekty

Po wykonanej transplantacji włosów zaczyna się proces gojenia. W ciągu całego pierwszego miesiąca następuje odpadanie strupków i szokowe wypadanie włosów – przeszczepione włosy przechodzą do fazy wypadania (telogenu), żeby uformował się nowy włos z cebulką, którą włos poprzedni zostawił w pożądanym miejscu. Cały proces trwa około 3 miesiące, zaś w kolejnych miesiącach widzimy już pierwszy wzrost włosów.

Bardzo dobre rezultaty można ocenić już po 6 miesiącach, a spektakularna różnica jest widoczna po roku. Jest to związane z tym, że włosy rosną wolno i na ich całkowitą adaptację na nowym miejscu jest potrzebny czas. Jeśli jest taka potrzeba, stosujemy również metody, które przyspieszają regenerację, gojenie i adaptację włosów po transplantacji.

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Anna Kuznetsova
Trycholog

Ma ponad 10-letnie doświadczenie w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób skóry głowy i włosów. Świetnie posługuje się techniką diagnostyki trychoskopowej.