Anna Kuznetsova
Trycholog

Ma ponad 10-letnie doświadczenie w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób skóry głowy i włosów. Świetnie posługuje się techniką diagnostyki trychoskopowej.

Przeszczep włosów w klinice Hairmitage® to prosta procedura ambulatoryjna, a nie operacja. Transplantacja może trwać od 3 do 10 godzin, w zależności od stanu skóry głowy, okolicy dawczej i wielu innych czynników. Do przeszczepu włosów wykorzystują się własne włosy pacjenta z okolicy dawczej (obszar, w którym włosy nie podlegają procesowi wypadania). W niektórych przypadkach możliwy jest przeszczep włosów z innych części ciała: pleców, klatki piersiowej, itp. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuwa w trakcie zabiegu dyskomfortu. Przeszczep włosów jest zabiegiem absolutnie bezpiecznym. Jest przeznaczony dla osób z ubytkami w owłosieniu na głowie. Zabieg przeszczepu włosów odbywa się w komfortowych dla pacjenta warunkach. Pacjent może oglądać telewizję lub słuchać muzyki siedząc w wygodnym fotelu. Dzięki wysokiemu profesjonalizmowi naszych specjalistów, przeszczepionych włosów nie można odróżnić od włosów rodzimych. Dobieramy włosy według grubości, rozprowadzamy gęstość i wybieramy naturalny kierunek wzrostu włosów, dzięki czemu wyglądają one absolutnie naturalnie.

Najczęściej stosowaną metodą transplantacji włosów jest technika FUE. FUE jest metodą pozyskania jednostek włosowych z okolicy dawczej. Ten obszar zostaje w dniu zabiegu całkowicie wygolony. Po wykonaniu znieczulenia miejscowego chirurg za pomocą specjalistycznego narzędzia wykonuje delikatne nacięcie wokół jednostek włosowych do pobrania. Następnie transplanty pobierane są przy użyciu specjalistycznych pincet. Kolejnym etapem jest przygotowanie skóry głowy do przeszczepu włosów. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne szafirowe ostrza. Tworzy się nimi drobne szczeliny lub otwory w miejscach pozbawionych włosów lub przerzedzonych. Pozyskane wcześniej transplanty wszczepiane są w tak przygotowane otwory. Rany w miejscu pobrania goją się w ciągu kilku dni. Technika FUE pozostawia drobne, rozproszone i praktycznie niewidoczne blizenki. Daje to możliwość noszenia w przyszłości nawet bardzo krótkich włosów.

Zabieg zalecany dla osób z:

 • łysieniem androgenowym typu męskiego
 • łysieniem androgenowym typu żeńskiego
 • wysoką czołową linią wzrostu włosów
 • bliznami po zabiegach plastycznych
 • brakiem lub przerzedzonymi brwiami

Zobacz nasze pozostałe usługi.

Czas zabiegu: 3-10 godzin

od 1500 zł

Zakres i koszt zabiegu transplantacji włosów ustalany jest zawsze indywidualnie. Zależy on przede wszystkim od liczby przeszczepianych graftów (mieszków włosowych) oraz od wielkości ubytku, jak również oczekiwanego rezultatu estetycznego.

Chcesz wycenić swój zabieg?

Nic prostszego!

Napisz do nas wiadomość korzystając z poniższego formularza, a my skontaktujemy się z Tobą. Wycenimy Twój zabieg oraz odpowiemy na wszystkie pytanie dotyczące transplantacji włosów.

Czekamy na Twoją wiadomość.

Dr Małgorzata Legocka
Chirurg transplantacji włosów
e-mail: transplantacje@hairmitage.pl
t. 690-799-007

  Imię

  Email

  Numer telefonu

  Dodatkowe informacje (Opcjonalnie)

  up-arrow-1