Mikropigmentacja skóry głowy i zarostu


Szczegóły

Co to jest mikropigmentacja?

Mikropigmentacja skóry głowy (scalp micro pigmentation, tzw. SMP) uznana jest za innowacyjną i niechirurgiczną metodę walki z łysieniem i wypadającymi włosami.

Mikropigmentacja skóry głowy daje natychmiastowy efekt i właśnie to pozwala jej konkurować z innymi zabiegami zwalczającymi łysienie. Dzięki zauważalnym estetycznym efektom wpływa na poprawę Twojego samopoczucia. Mikropigmentacja to metoda, która w nieinwazyjny sposób odzwierciedla cebulki włosów, tak aby wyglądały jak te naturalne.

Dzięki precyzyjnej i zwartej pigmentacji powstałe mikro kropeczki w naturalny sposób imitują krótko ostrzyżone lub ogolone włosy albo stwarzają efekt gęstych włosów u nasady.

Mikropigmentacja służy także do kamuflażu blizn na głowie powstałych wskutek przeszczepów czy urazów.

Mikropigmentacja daje także możliwość zagęszczenia i rekonstrukcji zarostu na twarzy (FMP facial micro pigmentation).

Na czym polega mikropigmentacja?

Zabieg mikropigmentacji polega na aplikacji pigmentu do wierzchnich warstw skóry przy pomocy specjalnego urządzenia z bardzo cienką igłą. Pigmenty są indywidualnie dobierane do rodzaju zabiegu i odcienia cebulek włosów. Efekty zabiegów mają określoną trwałość w skórze.

Mikropigmentacja skóry głowy i zarostu

Jeśli cierpisz z powodu łysienia, zmagasz się z rzadkimi włosami, zakolami lub masz blizny na głowie i w obrębie zarostu to idealnym rozwiązaniem będzie mikropigmentacja skóry.

Mikropigmentacja skóry głowy zwana także trychopigmentacją to innowacyjna i niechirurgiczna metoda walki z łysieniem i wypadaniem włosów, stosowana zarówno u kobiet i mężczyzn. Jedno ukłucie igłą to jedna mikro kropeczka, która idealnie odzwierciedla cebulkę włosa. Sztuką całego procesu jest umiejętne dobranie pigmentu do koloru włosów i karnacji, a także odpowiednie nasycenie pigmentacji. W efekcie włosy wyglądają na naturalnie zagęszczone, blizny są ukryte, a Ty przestajesz się martwić pustymi miejscami i prześwitami.

Dostępne zabiegi:

  • mikropigmentacja skóry głowy efekt krótko ostrzyżonych włosów/ogolonej skóry,
  • mikropigmentacja skóry głowy przy rzadkich włosach efekt optycznego zagęszczenia,
  • kamuflaż blizn na głowie powstałych wskutek przeszczepów lub innych urazów,
  • kamuflaż blizn w obrębie zarostu na twarzy,
  • mikropigmentacja brody (zagęszczanie lub odtworzenie zarostu).

Zabieg, którego efekt to krótko ostrzyżone/ogolone włosy rekomendowany jest osobom, które będą systematycznie strzygły włosy i utrzymywały ich długość na całej głowie maks. do 1-2 mm (im krócej, tym lepiej). A także dla tych osób, które nie kwalifikują się do zabiegu optycznego zagęszczenia włosów.

Celem całego zabiegu jest naturalne odzwierciedlenie włosów tuż po ostrzyżeniu/ogoleniu.

Zabieg stwarza możliwość dobrania odpowiedniej linii frontalnej/czoła do rysów i budowy twarzy. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt zazwyczaj wymagane są 3 sesje, niekiedy 4 w odstępach co 1-2 tygodnie. Każda z nich trwa średnio 3 do 5 godzin. Dzięki rozłożeniu całego procesu na kilka sesji, efekt pojawia się stopniowo i subtelnie.

Dla osób, które mają dłuższe włosy, ale borykają się z powiększającymi się zakolami, rzadkimi włosami i miejscowymi prześwitami rekomendowany jest zabieg optycznego zagęszczenia

Czas trwania – od 60 min

Cena od 1500 do 8500 zł

up-arrow-1