Konsultacja psychodietetyczna

Jakie zadanie ma psychodietetyk i dla kogo będzie odpowiedni?

Czasem jest tak, że dieta i ćwiczenia nie pomagają w naszej przemianie. Na drodze stoi wiele innych rzeczy, które zaburzają naszą drogę do celu. Wiele osób, najczęściej z powodu swojej wagi zaczyna czuć brak akceptacji, zaczyna odczuwać ciągłe zmęczenie i trudno jest się mu pogodzić z obecnym stanem. Warto wtedy pamiętać, że trening i odpowiednia dieta mogą pomóc w tym, by wyzbyć się tych negatywnych emocji. Psychodietetyka jest też nieodłącznym elementem w przypadku leczenia zaburzenia jedzeni, takimi jak bulimia, czy anoreksja, a także w sytuacjach, gdy dana osoba cierpi na depresję.

Zadaniem psychodietetyka jest właśnie poprawa nie tylko naszego stanu fizycznego, ale również psychicznego. Musi mieć doświadczenie, w tym, jak pomóc sobie radzić z tego typu problemami jednocześnie mieć indywidualne podejście do każdego człowieka.

W jaki sposób psychodietetyk pomaga?

Najprościej mówiąc, zmienia nastawienie do całego procesu odżywiania. Pomaga zrozumieć, że poprawa nawyków żywieniowych prowadzi do polepszenia sytuacji, z którą się zmagamy, dając nam więcej siły i chęci do działania. Dąży do tego za pomocą rozmów oraz odpowiednich metod treningowych. Jest pomocną ręką w sytuacjach, w których sami nie jesteśmy w stanie wykrzesać w sobie odpowiednich pokładów motywacji i samozaparcia. Działa wtedy, gdy dopada nas niechęć, do tego, by trwać w naszych postanowieniach. Opiekuje się, by cały proces zachodził nieprzerwanie, by jak najszybciej uzyskać upragniony efekt i uwolnić się od tego typu problemów.

Jak przebiega praca z psychodietetykiem?

Oprócz standardowych tematów, omawianych na zwykłej konsultacji dietetycznej dochodzą wszelkie te, związane z poczuciem braku motywacji, odczuwaniem wstydu, czy braku akceptacji samego siebie. Na konsultacjach podejmowane są spokojne kroki, które powoli eliminują te problemy — tempo tych zmian jest dla każdego indywidualne.

Czas 60 min

Cena – 250 zł

up-arrow-1