Nasza odpowiedzialność społeczna

Klinika Hairmitage to nie tylko miejsce, w którym dbamy o Wasze włosy i urodę. To także miejsce, w którym chcemy inspirować i pomagać. Na co dzień w Hairmitage pomagamy pokonywać wyzwania naszych Pacjentów, ale nie pozostajemy obojętni na problemy otaczającego nas świata. I chcemy aktywnie uczestniczyć w ich rozwiązywaniu. Jesteśmy przekonani, że to co robimy dla innych, wraca do nas w postaci dobrej energii. Pomaganie jest dla nas nie tylko moralnym obowiązkiem, ale również przyjemnością i sposobem na budowanie więzi ze światem i ludźmi. Pomoc to dla nas inspirowanie ludzi do stawania się lepszymi. Bo lepsi ludzie, to lepszy świat. I takim właśnie chcemy go uczynić.

Mocno wierzymy, że każdy przedsiębiorca, a w szczególności prowadzący działalność medyczną, powinien być odpowiedzialny społecznie i dzielić się swoim sukcesem. Nasze rozumienie odpowiedzialności społecznej jest szerokie. Dlatego postawiliśmy sobie cele na trzech płaszczyznach. Chcemy:

  • wspierać naszą planetę, 
  • współpracować z lokalnymi społecznościami 
  • pomagać indywidualnym osobom w potrzebie.

Dlaczego to robimy? Ponieważ wierzymy, że każda pomoc – duża czy mała – jest ogromnie ważna. A możemy to robić dzięki temu, że jesteście z nami jako Pacjenci. Z całego serca dziękujemy Wam w imieniu planety i wszystkich ludzi, którym wspólnie pomagamy! 

WSPIERAMY PLANETĘ

Nie mamy planety B. To hasło obiegło już świat wielokrotnie uświadamiając nam, jak cennym zasobem jest Ziemia i jak bardzo powinniśmy o nią dbać.

Dlatego świętując sukcesy 2022 roku i otwarcie kolejnej kliniki, posadziliśmy swój kawałek lasu. Posadziliśmy go, ponieważ każdy ma prawo do piękna, a najpiękniejsze są dzieła natury. I jakże potrzebne dla naszego zdrowia i życia!

Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat. Chłodzi powietrze, tak jak 5 klimatyzatorów działających bez przerwy. Drzewo o wysokości ok. 25 metrów pochłania tyle CO2, ile emitują dwa gospodarstwa domów jednorodzinnych. 

Naszym celem jest posadzenie jak największej liczby drzew. I chcemy to robić razem z Wami, naszymi Pacjentami. Dlatego we współpracy z posadzimy.pl rozpoczęliśmy zazielenianie planety. Dla każdego Pacjenta, który wykupi pakiet zabiegowy w Klinice Hairmitage – sadzimy drzewo. Ty kupujesz dowolny pakiet w jednej z naszych Klinik, zaś my sadzimy drzewo i przesyłamy Ci certyfikat potwierdzający, że dałeś życie cząstce lasu.

 Pacjenci, którzy poddadzą się transplantacji włosów w Hairmitage zazielenią jeszcze więcej naszej planety – każdy z Was posadzi aż 5 nowych drzew!

Las byłby jednak smutny bez mieszkańców… Dlatego postanowiliśmy dołożyć małą cegiełkę do ratowania zagrożonych zwierząt i… adoptowaliśmy rysia! Ryś to największy europejski kot, zamieszkujący między innymi najdziksze zakątki Polski. Ten jeden z największych drapieżników w Europie otarł się o granicę wyginięcia, a niektóre lokalne populacje tego gatunku są nadal zagrożone – bez aktywnej ochrony nie mają szans na przetrwanie. W Klinice Hairmitage chcemy, aby młodsze pokolenia miały szansę na podziwianie cudów natury, które z dnia na dzień są coraz bardziej wyniszczane przez ludzką ingerencję. 

Symbolicznie adoptując rysia, wspomagamy działania World Wildlife Fund (WWF) zmierzające do odbudowy populacji tego gatunku. Pieniądze na pomoc w walce o przetrwanie zagrożonego gatunku w Polsce przekazujemy raz w roku.

PRACUJEMY Z LOKALNYMI SPOŁECZNOŚCIAMI

Jako Hairmitage działamy w różnych częściach Polski i planujemy dalszy rozwój. I uważamy, że sukcesem powinniśmy się też dzielić z lokalnymi społecznościami. Dlatego zdecydowaliśmy, że każda placówka Hairmitage obejmie swoją opieką co najmniej jeden lokalny dom dziecka. Czemu domy dziecka? Ponieważ wierzymy głęboko, że zmieniając świat dziecka, zmieniamy cały świat wokół nas, a inwestując w dzieci i ich rozwój, inwestujemy w naszą wspólną przyszłość. Mając świadomość, jak wiele młodych osób w naszym kraju potrzebuje wsparcia, niesiemy pomoc tam, gdzie tylko możemy.

Hairmitage Warszawa i Hairmitage Gdynia już aktywnie wspierają domy dziecka w swojej okolicy. W 2021 i 2022  roku udało nam się pomóc aż czterem placówkom.

Domy Dziecka wspieramy dwa razy w roku. W okresie Świąt Bożego Narodzenia zamieniamy się w Świętych Mikołajów. Dzieci piszą do nas listy ze swoimi marzeniami prezentowymi, a my wspólnie z naszymi pracownikami spełniamy marzenia dzieciaków. Oprócz tego, spędzamy czas z dziećmi, rozmawiamy z wychowawcami o ich codziennym życiu i potrzebach. Jest to zarówno dla nas, jak i dla nich niesamowita przygoda, która przynosi wiele radości i nadziei na lepsze jutro.

Dodatkowo organizujemy akcję na Dzień Dziecka dofinansowując zakupy przedmiotów, które realnie pomogą w codziennym funkcjonowaniu placówek.

POMAGAMY OSOBOM W POTRZEBIE

Jako podmiot medyczny mamy swoją misję. Jest nią niesienie pomocy osobom, które zostały zdrowotnie dotknięte przez los i są w potrzebie. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Polsatu oraz Fundacją Rak’n’Roll.

W ramach współpracy z Fundacją Polsatu wybieramy spośród podopiecznych fundacji osoby z potrzebami wynikającymi z ich stanu zdrowia i wspieramy finansowo ich najbardziej niezbędne zakupy. W tym roku zaangażowaliśmy się w pomoc dla 13-letniej Oli. Ola choruje na zespół Retta – to rzadka choroba genetyczna, która dotyka prawie wyłącznie kobiety parę miesięcy po urodzeniu. Jest to zaburzenie neurorozwojowe, co oznacza, że wpływa na funkcjonowanie mózgu, rdzenia kręgowego oraz systemu nerwów i komórek, które przekazują wiadomości między nimi a resztą ciała. Ola dodatkowo ma padaczkę lekooporną i skoliozę kręgosłupa,  wymaga opieki całodobowej. Codziennie korzysta z rehabilitacji, terapii logopedycznej i SI. Ola otrzymała od Hairmitage finansowanie zakupu wózka inwalidzkiego. 

Rak’n’Roll to fundacja ​​zmieniająca schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działająca na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Wobec rosnącej skali problemu, fundacja stara się jak najbardziej utrudniać życie rakowi. Działa na rzecz zdrowych wyborów i zachowań oraz otaczania siebie troską na co dzień!

W styczniu 2023 roku w Hotelu Verte Warsaw Autograph Collection odbyła się uroczysta gala charytatywna na rzecz Fundacji Rak’n’roll – Wygraj życie! przygotowana przez Redakcję Magazynu “Businesswoman&life”. Podczas gali miała miejsce premiera i licytacja kalendarza Osobistości Biznesu na rzecz osób z chorobą nowotworową. W wyniku licytacji udało się zebrać kwotę 61 tysięcy złotych, która w całości zasiliła konto Fundacji Rak’n’Roll. Wśród licytowanych przedmiotów były również te podarowane przez Hairmitage.