Paulina Hanusz-Prętczyńska

Specjalizacja Trycholog

Paulina Hanusz-Prętczyńska

Trycholog

Magister Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie na kierunku Kosmetologia Kliniczna.

Podczas studiowania brała aktywny udział w kołach naukowych o tematyce dermatologicznej i onkologicznej uczęszczając przy tym na praktyczne zajęcia do MSWiA w Warszawie na oddział dermatologii, rozróżniając jednostki chorobowe występujące na ciele i skórze głowy.

Swoje doświadczenie jako kosmetolog zdobywa od kilku lat i równolegle w tym czasie zrodziła się u niej pasja do trychologii. Stale poszerza swoje kwalifikacje intensywnie uczestnicząc w szkoleniach, kursach, webinarach i kongresach trychologicznych oraz dietetycznych. Ukończyła głównie szkolenie o łysieniach bliznowaciejących w stopniu zaawansowanym, terapii trychologicznych przy dermatozach skórnych takich jak łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, nadmiernej utraty włosów w ujęciu funkcjonalnym, brwi i rzęsy w trychologii czy też dietoterapia w zaburzeniach hormonalnych.

Jest autorką wielu artykułów internetowych o tematyce trychologicznej. Aktywnie prowadzi swojego instagrama zagłębiając się w nowinki ze świata trychologii edukując przy tym społeczność jak odpowiednio dbać o skórę głowy.

„W pracy uwielbiam wykorzystywać dwa przysłowia „cierpliwość matką sukcesu” a także „chcieć to móc”. Najlepsze efekty idą w parze z cierpliwością i owocną współpracą, dlatego zawsze cenię sobie zaangażowanie pacjentów i w każdych problematycznych sytuacjach czy wątpliwościach jestem otwarta na pomoc.

Włosy są naszym odzwierciedleniem, dlatego tak ważne jest żeby w odpowiednim czasie reagować na sygnały jakie daje nam organizm.

Trychologia to moja pasja i uważam, że nie ma lepszego połączenia niż moment, w którym Twoja praca staje się Twoją pasją”.

W wolnej chwili lubi jeździć na rolkach i czytać kryminały popijając kawą.

Nasi specjaliści