Metoda FUE

Najnowszą i najczęściej stosowaną metodą transplantacji włosów jest technika FUE (Follicular Unit Excision). FUE jest metodą pozyskania jednostek włosowych z okolicy dawczej. Ten obszar zostaje w dniu zabiegu całkowicie wygolony. Po wykonaniu znieczulenia miejscowego chirurg za pomocą specjalistycznego narzędzia wykonuje delikatne nacięcie wokół jednostek włosowych do pobrania. Następnie transplanty pobierane są przy użyciu specjalistycznych pincet.

Kolejnym etapem jest przygotowanie skóry głowy do przeszczepu włosów. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne szafirowe ostrza. Tworzy się nimi drobne szczeliny lub otwory w miejscach pozbawionych włosów lub przerzedzonych.

Pozyskane wcześniej transplanty wszczepiane są w tak przygotowane otwory. Rany w miejscu pobrania goją się w ciągu kilku dni. Technika FUE pozostawia drobne, rozproszone i praktycznie niewidoczne blizenki. Daje to możliwość noszenia w przyszłości nawet bardzo krótkich włosów.

Ten sposób transplantacji włosów ma dwie wielkie zalety – nie pozostawia blizn na skórze i jest praktycznie bezbolesny.

Hair transplantation
Anna Kuznetsova
Trycholog

Ma ponad 10-letnie doświadczenie w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób skóry głowy i włosów. Świetnie posługuje się techniką diagnostyki trychoskopowej.